Ексклюзивні поради виживання від Беара Ґріллза

Ексклюзивні поради виживання від Беара Ґріллза Експерту з виживання та зірці шоу на Діскавері Беару Ґріллзу не привикати до пригод. В його списку багато екстремальних та небезпечних для життя вчинків. Ні для кого не секрет, що це йому вдається завдяки хорошій фізичній підготовці та вмінню імпровізувати.

Свої основні поради Беар Ґріллз поділяє на такі ключові аспекти:
• захист
• порятунок
• продовольство
• вода

1. Захист
Захист — першочергове завданням в боротьбі за виживання. Необхідно переконатися, що у Вас є захист від погодних умов, надійне житло та вогонь.

Одежа
Одежа відіграє значну роль, особливо в екстремальних погодних умовах. Правильно підібраний одяг допоможе підтримувати необхідну температуру тіла та захистить кінцівки від екстремальних умов.

Холодні погодні умови
В холодних погодних умовах важливо діяти перш, ніж отримаєте обмороження. Тому перш за все потрібно переконатися, що усі частини тіла знаходяться в теплі. Потовиділення та мокра одежа можуть дуже швидко призвести до втрати тілом тепла, і, як наслідок, обмороження.

Жаркі погодні умови
Головною небезпекою в жарких погодних умовах є висока ймовірність сонячного удару. Головний убір завжди повинен бути при собі. Якщо ж його немає — імпровізуйте: футболка чи кусок тканини також підійдуть. Важливо тримати шкіру подалі від прямих сонячних променів, щоб не отримати опіки.

Надійне укриття
Завжди одним з головних пріоритетів повинен бути пошук надійного та безпечного житла, що зможе надійно захистити від умов середовища (дощу, вітру) та хижаків. В якості житла підійде печера, закинутий будинок, дерево або ж побудуйте самі житло з підручних матеріалів. Майже в усіх випадках без укриття, особливо вночі, Ви дуже ризикуєте своїм здоров'ям та послаблюєте моральний свій дух.

Вогонь
Вогонь надасть захист, тепло, світло, комфорт і можливість приготування їжі, а також може бути використаний в якості сигналу порятунку. Це один із найбільших факторів, що впливає на Ваш моральних дух.

2. Порятунок
Важливо продумати та спробувати спрогнозувати дії рятувальників: де та як вони Вас знайдуть.

Підготовка
Якщо безпечно — залишайтеся на місці. Якщо ви маєте автомобіль — знаходьтеся біля нього. Проявіть смекалку, забезпечте собі безпеку і зробіть все для того, щоб Вас помітили.

Сигнал допомоги
Підручні матеріали, наприклад, камінці, добре підійдуть для створення сигналу SOS, якщо Ви знаходитесь на місці. Обов'язково залиште позначку (стрілку) в тому напрямку, у якому Ви будете іти. Також хорошим сигналом може бути джерело світлу (фонарик, мобільний телефон, вогонь), дим від вогню, предмети з блискучою поверхнею, що зможе відбити сонячне світло на декілька кілометрів.

Важливий напрямок
Якщо Ви добре знаєте місцевість, у яку потрапили, дуже важливо вміти визначити сторони горизонту. Це можна зробити двома способами:
• тінь від палки
Встроміть палку в землю та відмітьте точку, куди падає тінь. Через деякий час відмітьте іншу точку - Ви матимете лінію "схід - захід". Чим більший цей час, тим більша точність цієї лінії.
• ручний годинник
Якщо Ви знаходитесь у північній частині півкулі, то направте часову стрілку в напрямку сонця і уявна лінія, що ділять кут пополам між часовою стрілкою та 12.00 — лінія "захід - схід". У південній частині півкулі навпаки: направте 12.00 у напрямку сонця.

3. Продовольство

Охота на їду
Ви не повинні одразу ж починати охоту на диких звірів. Часто на це витрачається занадто багато енергії. Простіше зробити декілька пасток і чекати, поки у неї попадеться здобич. Для цього потрібно пошукати відповідне місце, де часто бувають тварини, наприклад, біля річки або знайшовши стежку, якою вони ходять.

Не бійтеся бути сміттярем
Старайтесь їсти все, що знаходите і що є безпечним. Відкиньте свої страхи. Невідомо, чи Ви зможете знайти щось краще в чи взагалі знайдете ще щось. Це може бути вирішальним фактором.

4. Вода
Вода завжди залишається ключовим інструментом у боротьбі за виживання не залежно від того, де ви знаходитесь.

Роздобути воду
Не тільки Вам потрібна вода для виживання, тому часто стежки тварин приводять до водоймищ. Шукайте пишну рослинність — це хороша ознака того, що поблизу є вода (струмок, річка чи підземні води).

Достатній запас
Щоб розпочати пошук води — ніколи не чекайте моменту, коли Ви залишитесь без неї. Використовуйте будь-які матеріали, які допоможуть зібрати дощову воду чи росу (великі листки дерев чи кущів, кору дерев).

Безпечно пити воду
Пити брудну воду дуже небезпечно, бо в ній може бути багато різник мікроорганізмів, що може призвести до важких і навіть фатальних наслідків. Краще пити мало чистої води, ніж достатньо, але брудної. Кип'ятіть воду 5 хвилин, якщо Ви у горах, а на рівні моря — достатньо довести воду до кипіння. Основні домішки у воді можна фільтрувати пропустивши її через футболку, сорочку чи навіть носок.

І на останок: "Будьте винахідливими, адаптуйтеся, імпровізуйте і долайте перешкоди" - Беар Ґріллз.
18 Вересня 2012, 20:03:29
1
8461
  • avatar

    Артём

    15 Квітня 2016, 09:12:00
    Bear Grylls, I speak Russian and I'm 13, but I'd like to go with you on a camping trip, I watched all your shows and learned a lot learned, I even tried to eat the worm. Write the answer please, I'll wait.
Даний проект не є комерційним. Всі використовувані аудіовізуальні матеріали, розміщені на сайті, є власністю їх виробника та охороняються Законом, а також міжнародними правовими конвенціями. Ці матеріали призначені тільки для ознайомлення - для інших цілей Ви повинні купити ліцензійний запис. Якщо Ви залишаєте у себе в якому-небудь вигляді ці аудіовізуальні матеріали, але не купуєте відповідний ліцензійний запис - Ви порушуєте закони про Інтелектуальну власність та авторське право, що може спричинити за собою переслідування по відповідних статтях існуючого законодавства. При копіюванні матеріалу активне посилання на наш ресурс є обовязковим!