Добуваємо вогонь методом Лучкова веретена

Добуваємо вогонь методом Лучкова веретена Часто буває так, що Ви відправляєтеся у похід або просто на природу відпочити і перед цим довго готуєтеся, берете усе, що необхідно. Та буває так, що одну з найголовніших речей Ви все таки забули - сірники. В більшості випадків це не є великою проблемою. Багато з нас курить чи магазин зовсім близько, але в екстремальних ситуаціях вміння добувати вогонь за допомогою тертя може врятувати вам життя.

Одним із методів добування вогню є метод Лучкового веретена або "індіанської скрипки". Цей метод доволі складний та потребує наполегливості і терпіння. Його мета - тертям добути іскру та запалити нею трут.

Для початку необхідно знайти трут - це легкозаймисті від іскри матеріали (тонкі дерев'яні стружки, ворсинки з одягу, сухий мох, подрібнені волокна сухих рослин, березова кора, соснові голки). Він повинен бути підібраний так, щоб зміг загорітися при найменшій температурі іскри. Також назбирайте трішки тонких гілок для розпалювання товщиною з сірник. Не забудьте залишити місце для труту, так зване "гніздо".

Тепер, коли матеріал для розпалювання вогнища готовий, потрібно добути іскру. Для цього із гнучкої гілки зробіть лук. Рекомендована довжина лука 45 - 60 см. Тятиву потрібно зробити трішки провисшою, не натягнутою, щоб можна було потім обернути її навколо свердла. В якості дошки виберіть м'яке, сухе дерево, яке не містить соку. Така дошка повинна бути товщиною 2-3 см., шириною - 5-8 см, довжиною 40 - 60 см. Свердло потрібно робити з твердого дерева, що не містить соків. Діаметр свердла повинен знаходитися в межах 2 - 3 см. При виборі підходящої палиці можна орієнтуватися на товщину вашого великого або вказівного пальця. Мінімальна довжина свердла - 30 см. Верхній кінець необхідно заточити як олівець, а нижній - зробити заокругленим. Важливо якісно зробити свердло, бо чим якісніше його зробити, тим менше часу та зусиль потрібно буде використати для добування вогню. Також, потрібно знайти опору, розміром з кулак, для свердла, якою можна буде прижати свердло до дошки. Для цього добре підійде дерева, кістка або камінь. Зробіть виїмку на опорі, щоб не вилітало свердло. Тепер зробіть виїмку на дошці розміром з свердло і маленьку V-подібну канавку для повітря та диму.

Починаємо добувати вогонь. Покладіть дошку на рівну поверхню землі. Поставте трут біля V-подібної канавки так, щоб добута вами іскра потрапила на нього. Оберніть тятиву кругом свердла та поставте свердло загостреним кінцем у виїмку дошки, а з іншого боку притисніть свердло опорою. Починайте помалу пересувати лук так, зоб тятива крутила свердлом і тим самим створювала тертя свердла з дошкою. Тут важливо притримуватися і поступово пришвидшувати темп тертя. Не потрібно одразу ж швидко крутити, ви просто витратите дорогоцінні сили. Темп потрібно збільшувати після того, як від тертя починає з'являтися дим. Коли трут почне звідусіль диміти, то, швидше за все, ви домоглися успіху і отримали вугілля. Якщо не впевнені - продовжуйте обертати веретено, поки на це буде вистачати сил. Якщо труть червоніє, то знайте напевно - у вас є вугілля. Тепер акуратно приберіть веретено і відсуньте дошку. Якщо тліюче вугілля потрібно додатково підтримати киснем, то дуже ніжними помахами однієї руки створіть слабкий повітряний потік над ними. Як тільки ви відчуєте, що вугілля досить стабільні і не погаснуть - перемістіть їх у гніздо разом з трутом. Починайте легенько дути на вугілля, поки не з'являться вогонь.
6 Вересня 2012, 22:44:04
0
7461
Даний проект не є комерційним. Всі використовувані аудіовізуальні матеріали, розміщені на сайті, є власністю їх виробника та охороняються Законом, а також міжнародними правовими конвенціями. Ці матеріали призначені тільки для ознайомлення - для інших цілей Ви повинні купити ліцензійний запис. Якщо Ви залишаєте у себе в якому-небудь вигляді ці аудіовізуальні матеріали, але не купуєте відповідний ліцензійний запис - Ви порушуєте закони про Інтелектуальну власність та авторське право, що може спричинити за собою переслідування по відповідних статтях існуючого законодавства. При копіюванні матеріалу активне посилання на наш ресурс є обовязковим!