Реаліті-шоу з виживання: розвага чи навчання?

Реаліті-шоу з виживання: розвага чи навчання? Дивлячись телебачення сьогодні, мені стало цікаво чи реаліті-шоу з виживання зайшли надто далеко заради розваги? Телебачення пропонує безліч різних програм типу реаліті-шоу з виживання. Вони стверджують, що, спостерігаючи за зіркою шоу, яка переносить труднощі і проблеми, глядачі можуть дізнатися, як вижити у пустелі з обмеженими ресурсами. Ці уроки, звичайно, цікаві, і більшість з порад, які вони пропонують, добрі. Тим не менш, середньостатистичний глядач ніколи не повинен випробовувати методи, про які розповідають в програмах.

В недавньому епізоді, Майк Хоук показав свою дружину, Рут Інгсленд, яка кіпятила воду, використовуючи камінь, який нагрівся в їхньому вогнищі. Посудина з водою, яку вони використовували, була зліплена із великого шматка морських водоростей. В іншому епізоді Рут навчилася розводити вогонь за допомогою батарейки і металевої стружки. Ці корисні поради середньостатистична людина може використовувати в реальній ситуації виживання.

Коді Лундін і Дейв Кентербері, зірки «подвійного виживання», показали глядачам, як допомогти рятувальникам знайти їх, залишаючи знаки. Вони також продемонстрували методи для пошуку їжі і очищення води. Знаючи ці навички Вам буде простіше, коли Ви потрапите в ситуацію між життям і смертю.

Лес "Survivor man" Страуд запропонував багато різних способів створення укриття із гілок дерев і ліан. Він показав глядачам, як знайти їстівні рослини та комахи. Він також дає глядачам відчути емоції, пережиті в той час, коли він залишився наодинці в пустелі.

У цих програмах іноді заходять дуже далеко заради розваги? Зірка «Вижити будь-якою ціною», Беар Ґріллз, здається, надто багато ризикує в ім'я виживання. В одному з епізодів, Беар використовував палиці, щоб спуститися з гори, а там було 15 метрів. Він зробив це тільки для того, щоб переконатись, що там дійсно порожньо. Він також був врятований своїм оператором, коли його палиця зламалась. Ця ситуація повинна бути представлена для розважальних цілей, а не для практичних. Зрештою, який сенс добиратися до води в глибокому колодязі, якщо Ви в підсумку застрягнете посередині шляху? Людина, яка залишилась наодинці в пустелі, ніколи не повинна намагатися зробити щось на зразок цього. Крім того, вони ніколи не повинні йти в глибокі печери, як Беар зробив в іншому епізоді. Ці дії будуть тільки погіршувати ситуацію. Рятувальникам ледве вистачає часу. Ніхто не повинен робити це важчим для них, опинившись в такій ситуації, де їм буде ще важче знайти Вас.

Беар Ґріллз є найдраматичнішим із усіх особистостей по виживанню. Він використовував в джунглях ліани для спуску із 23-метрової скелі. Він також використовував слизьке каміння, щоб дістатися до верхньої частини водоспаду. Хоча ці методи додавали хвилювання на шоу, але для середньостатистичної людини ризик отримання травми занадто великий. Беар був навіть поранений кілька разів під час зйомок «Вижити будь-якою ціною». Більшість людей краще пошукає інший маршрут, навіть якщо це займе кілька годин. Травми в пустелі залишать Вас абсолютно безпорадним, зменшуючи шанси на порятунок. Це безвідповідально для цього шоу: зображати ці дії, як хороший спосіб виживання.

Якщо коли небуть Ви залишитесь наодинці в пустелі, використовуйте свою власну логіку і інстинкти, щоб визначити, які методи використовувати. Більшість з них необхідні для виживання, але деякі з них краще залишити для фахівців.
27 Січня 2011, 11:37:28
6
9355
 • avatar

  Богдан

  27 Січня 2011, 22:25:15
  Беар действительно в некоторых ситуациях делает такое, что среднестатистический человек, даже когда ему угрожает смерть, никогда бы не сделал.
 • avatar

  Веталь

  3 Травня 2011, 20:19:58
  спасибо!
 • avatar

  Gearshout

  20 Серпня 2011, 09:51:20
  Спасибо за статью, предлагаю также почитать обзор о снаряжении Беара в передачи Ultimate Survival http://www.gearshout.net/2011/07/obzor-snarjazhenija-bear-grillsa-peredachi-vyzhit-ljuboj-cenoj/
 • avatar

  Гарри

  19 Серпня 2013, 00:13:12
  Беар несет чушь.
  В эпизоде, где он в пустыне (вроде Сахара) сказал, что пить мочу - это отличный способ получить жидкость для того, кто на грани обезвоживания. Это чушь собачья. В моче столько соли, что если ее выпить - жажда УТРОИТСЯ в течении 15-ти минут. Это как пить морскую воду.
  Такой совет может привести к гибели человека, который действительно заблудится в пустыне.
  Резюме: Беар - телевизионный болван, который в действительно экстремальной ситуации сломается.
  Люди, которые ходят в походы в экстремальных условиях и разбираются в принципах выживания этого дуралея не смотрят. Это для любителей пива у телевизора.
 • avatar

  Владислав

  9 Січня 2014, 21:29:52
  Ну, не знаю... Я с вами не соглашусь. Я считаю Беара профессиональным выживальщиком...
 • avatar

  Владислав

  9 Січня 2014, 21:34:27
  И да, еще, зачем писать подобные статьи(противительного характера) на фан-сайте??!!!
Даний проект не є комерційним. Всі використовувані аудіовізуальні матеріали, розміщені на сайті, є власністю їх виробника та охороняються Законом, а також міжнародними правовими конвенціями. Ці матеріали призначені тільки для ознайомлення - для інших цілей Ви повинні купити ліцензійний запис. Якщо Ви залишаєте у себе в якому-небудь вигляді ці аудіовізуальні матеріали, але не купуєте відповідний ліцензійний запис - Ви порушуєте закони про Інтелектуальну власність та авторське право, що може спричинити за собою переслідування по відповідних статтях існуючого законодавства. При копіюванні матеріалу активне посилання на наш ресурс є обовязковим!