Про серіал

/upload/others/ultimatesurvival.png
Вижити будь-якою ціною (Ultimate survival, Man vs. Wild)- пригодницька передача на каналі Discovery, в якій ведучий Беар Ґріллз висаджується у всіляких диких місцях і показує глядачам, як вижити і знайти дорогу до цивілізації. Шоу було вперше показано 10 листопада 2006 року після пілотного епізоду під назвою "Скелясті гори" ("The Rockies") 27 жовтня 2006.

Загальний формат кожного епізоду починається з того, що Беар Ґріллз залишається в безлюдному регіоні. Епізод включає його зусилля, щоб вижити і знайти дорогу назад до цивілізації, які, як правило, потребують пошуку притулку на ніч. Ґріллз також розповідає про успішні і провалені спроби людей вижити після того як вони потрапили у скрутне становище далеко від цивілізації, зокрема про випадки на тій території, де намагається вижити Беар Ґріллз. Кожен епізод займає близько одного тижня до десяти днів. Перед кожним шоу екіпаж робить близько тижня розвідки, а потім Беар Ґріллз робить оцінку місцевості. Беар Ґріллз потім проходить два дні інтенсивних брифінгів виживання. "Я проводжу два дні на місці перед спробою вижити - я отримую інформацію про місцеві умови, а також флори і фауни місцевих рейнджерів і місцевих експертів з виживання". Його також супроводжують оператор та звукорежисер. Беар Ґріллз сказав: "Я гадаю, слід мати на увазі, що це шоу - найгірший сценарій, і тому, звичайно, речі повинні бути заплановані. В іншому випадку, я просто був би на дикій території і нічого б не відбувалось. Ви знаєте, книга виживання говорить Вам залишатись на місці поки вас не врятують і нічого не робити. Це було б дуже нудне шоу. Шоу, як боротися, якщо Ви потрапили у швидкий пісок, якщо на Вас нападає алігатор, якщо Вам необхідно зробити пліт з підручних матеріалів. Я отримую дійсно хороший опис місцевості до початку шоу. Я знаю, що там є велика річка, там є велика скеля, є змії в горах, алігатори. Тому на 80 відсотків з знаю, що станеться".

"Вижити будь-якою ціною" критикується любителями активного відпочинку за інсценування деяких історій, в які потрапляє Беар Ґріллз. Вони стверджують, що Беар Ґріллз вводить глядачів в оману, створюючи враження, що знаходиться один в дикій природі, хоча це ніколи не буває так. Критики кажуть, що Беар Ґріллз рідко потрапляє в небезпечні ситуації і що йому за необхідності допомагає знімальна група. У 2006 році було розкрито, що програма обдурила глядачів, кажучи, що Беар Ґріллз пропав в дикій природі один, і "Channel 4" тимчасово зупинив трансляцію програми. "Діскавері" і "Channel 4" потім показали відредаговані випуски, видаливши елементи, які були явно інсценовано, з новою озвучкою і попередженням, що деякі ситуації представлені спеціально для того, щоб показати, як вижити. В одному з випусків була показана спроба Беара Ґріллза осідлати "диких" коней, які були підковані і добре вичищені. В іншому випуску Беар перебував у таборі зі знімальною групою в коста-риканських джунглях, у той час як глядачам говорилося, що він був один. Було кілька інших випадків, наприклад у програмі стверджувалося, що Беар Ґріллз побудував пліт за кілька годин без інструментів, хоча пліт був частково побудований консультантом програми. Цей випуск був нібито знятий на маленькому острові в Тихому океані, "Channel 4" визнав, що він був насправді знятий на півострові на Гаваях. Ці випадки були підтверджені "Channel 4", представники якого заявили, що програма - це не документальний фільм, а керівництво по виживанню і стверджують, що інсценовані фрагменти були припустимі в такому контексті.
Даний проект не є комерційним. Всі використовувані аудіовізуальні матеріали, розміщені на сайті, є власністю їх виробника та охороняються Законом, а також міжнародними правовими конвенціями. Ці матеріали призначені тільки для ознайомлення - для інших цілей Ви повинні купити ліцензійний запис. Якщо Ви залишаєте у себе в якому-небудь вигляді ці аудіовізуальні матеріали, але не купуєте відповідний ліцензійний запис - Ви порушуєте закони про Інтелектуальну власність та авторське право, що може спричинити за собою переслідування по відповідних статтях існуючого законодавства. При копіюванні матеріалу активне посилання на наш ресурс є обовязковим!